• E-urząd - system Epuap
  • Biuletyn Informacji Publicznej

AKTUALNOŚCI

2018-10-15 Kujawsko-Pomorski Konwent Regionalny

W najbliższy wtorek (16 października 2018 r.) w Sali konferencyjnej Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy przy ulicy Królowej Jadwigi 14 odbędzie się Kujawsko-Pomorski Konwent Regionalny organizowany przez Fundację Aktywizacja w partnerstwie z Fundacją Arkadia, Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy, Polskim Związkiem Głuchych Okręg Kujawsko-Pomorski, Fundacją Aktywnej Rehabilitacji oraz Fundacją Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych.

2018-10-15 Ogłoszenie dot. robót budowlanych

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjmuje wnioski na dofinansowanie robót budowlanych dotyczących obiektów służących rehabilitacji w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych z wyjątkiem rozbiórki tych obiektów ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

2018-10-15 Ogłoszenie

w sprawie uzupełnienia składu Wojewódzkiej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

XXVII WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO PN. „MY TEŻ POTRAFIMY”2018-10-15 XXVII WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO PN. „MY TEŻ POTRAFIMY”

Gorąco zachęcamy Państwa do udziału w XXVII Wystawie rękodzieła artystycznego osób z niepełnosprawnością pn. „My też potrafimy” o tematyce Świąt Bożego Narodzenia połączonąz kiermaszem, która odbędzie się dnia 3 grudnia 2018 r.

Załączony formularz zgłoszeniowy, po wypełnieniu należy przesłać do dnia 15 października 2018 r. na adres poczty elektronicznej d.luczyszyn-rudolf@kujawsko-pomorskie.pl lub niepelnosprawni@kujawsko-pomorskie.pl

Dzień Białej Laski2018-10-15 Dzień Białej Laski

15 Października świętujemy Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Pierwszy raz obchodzono go w 1970 roku. Decyzję podjętą podczas IV  Zgromadzenia Ogólnego Europejskiej Unii Niewidomych, która miała miejsce w 1992 roku w polskim Ustroniu Europa przyłączyła się do obchodów tego święta. W Polsce Międzynarodowy Dzień Białej Laski będzie obchodzony w tym roku już po raz 25.

2018-10-11 40-lecie PRTON i 10-lecie ŚDS „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych”

25 października 2018 r. obchodzone będą jubileusze 40-lecia „PRTON” i 10-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych.

Obchody jubileuszy rozpoczną się o godzinie 12.00 w Dworze Artusa. W ich ramach będzie możliwość  obejrzenia występów artystyczny oraz zapoznania się z wystawą prac podopiecznych placówki. Zaplanowano również liczne zabawy, spotkania z najstarszymi podopiecznymi, okolicznościowy tort i upominki dla przybyłych gości.

2018-10-11 Kongres Zdrowia Psychicznego

10 października w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbył się Kongres Zdrowia Psychicznego. Został on zorganizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Podczas wydarzenie poruszono kwestie związaniez samym pojęciem zdrowia psychicznego oraz zdrowiem psychicznym pracowników sektora budżetowego. Doradzono również w jaki sposób radzić sobie z długotrwałym stresem, nerwicą oraz jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu.

2018-10-05 I Krajowa Konferencja Organizacji Studentów z Niepełnosprawnością

Dzisiaj 5 października rozpoczyna się I Krajowa Konferencja Organizacji Studentów z Niepełnosprawnością organizowana przez Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

2018-10-05 XX-lecie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brodnicy

3 października Warsztat Terapii Zajęciowej w Brodnicy, którego organizatorem jest Towarzystwo Rodziców Dzieci Specjalnej Troski, obchodził jubileusz XX-lecia działalności na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Serdecznie gratulujemy wspaniałego jubileuszu i życzymy kolejnych sukcesów w dalszej działalności.

2018-10-03 Niepelnosprawnik.pl – wyszukiwarka miejsc dostępnych

Niepełnosprawnik do internetowa wyszukiwarka miejsc dostępnych stworzona z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, rodzinach z dziećmi i osobach starszych. Baza wyszukiwarki zawiera między innymi urzędy, obiekty usługowe i kulturalne.Wyszukiwarka pomaga użytkownikowi w znalezieniu miejsc dostępnych w swoim najbliższym otoczeniu.

2018-10-01 Stowarzyszenie Stwardnienia Rozsianego w Bydgoszczy

Stowarzyszenie Stwardnienia Rozsianego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza osoby u których stwierdzono SM na darmową rehabilitację ruchową odbywającą się w siedzibie Stowarzyszenia Stwardnienia Rozsianego przy ul. Swarzewskiej 10 (wejście od ul. Bałtyckiej, przy basenie), w każdy poniedziałek i środę w godz. 11.30 - 14.30 do końca 2018 roku.

2018-10-01 Międzynarodowy Dzień Głuchych

W dniu wczorajszym (30 września) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Głuchych. Święto to zostało ustanowione przez Światową Federację Głuchych w 1958 roku. Jego obchody są okazją do zwrócenia uwagi społeczeństwa na środowisko osób głuchy i problemów z jakimi borykają się w swoim codziennym życiu.

Strona główna
Mapa serwisu
Kanał RSS
Dostępność - informacje